EEV477M010A9MAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EEV477M010A9MAA
JLCPCB Part #
C2163393
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 160mΩ 2000hrs@105℃ 470uF 600mA@100kHz ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS