EEV476M025A9GAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EEV476M025A9GAA
JLCPCB Part #
C2163116
Package
SMD,D6.3xL5.65mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 25V 47uF 5.65mm 520mΩ@100kHz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.65mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS