EEV476M010A9GAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EEV476M010A9GAA
JLCPCB Part #
C2164839
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 190mA@100kHz 2000hrs@105℃ 47uF 520mΩ ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS