EEV336M035A9GAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EEV336M035A9GAA
JLCPCB Part #
C2163339
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 33uF 35V 520mΩ ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS