EEV336M016A9DAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EEV336M016A9DAA
JLCPCB Part #
C5687044
Package
SMD,D5xL5.65mm
Description
-55℃~+105℃ 112mA@120Hz 16V 1Ω@100kHz 2000hrs@105℃ 33uF 5.65mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.65mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS