EEV227M6R3A9HAA
MFR.Part #
EEV227M6R3A9HAA
JLCPCB Part #
C3829496
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 220uF 240mA@100kHz 300mΩ@100kHz 6.3V 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS