EEV227M050A9PAA
MFR.Part #
EEV227M050A9PAA
JLCPCB Part #
C1984846
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 220uF 340mΩ 500mA@100kHz 50V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS