EEV226M016S9BAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EEV226M016S9BAA
JLCPCB Part #
C1984869
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1.93Ω 16V 2000hrs@105℃ 22uF 90mA@100kHz ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS