EEV158M6R3S9PAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EEV158M6R3S9PAA
JLCPCB Part #
C2165898
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 1500uF 2000hrs@105℃ 6.3V 80mΩ 850mA@100kHz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS