EEV157M035S9MAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EEV157M035S9MAA
JLCPCB Part #
C3828969
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 150uF 160mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 35V 600mA@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS