EEV107M035A9MAA
MFR.Part #
EEV107M035A9MAA
JLCPCB Part #
C2163331
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 160mΩ 2000hrs@105℃ 35V 600mA@100kHz ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS