EEV107M016A9GAA
MFR.Part #
EEV107M016A9GAA
JLCPCB Part #
C2163138
Package
SMD,D6.3xL5.65mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 16V 2000hrs@105℃ 240mA@100kHz 5.65mm 520mΩ@100kHz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.65mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS