EEV106M050A9GAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EEV106M050A9GAA
JLCPCB Part #
C3829782
Package
SMD,D6.3xL5.65mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 2.6Ω@100kHz 2000hrs@105℃ 5.65mm 50V 6.3mm 70mA@100kHz ±20% SMD,D6.3xL5.65mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS