EDT476M050S9MAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDT476M050S9MAA
JLCPCB Part #
C3830026
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10.5mm 130mA@120Hz 2000hrs@125℃ 47uF 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS