EDT336M035S9HAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDT336M035S9HAA
JLCPCB Part #
C2164719
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 33uF 35V 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS