EDT157M016A9MAA
MFR.Part #
EDT157M016A9MAA
JLCPCB Part #
C2165488
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10.5mm 130mA@120Hz 150uF 16V 2000hrs@125℃ 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS