EDT107M016A9HAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDT107M016A9HAA
JLCPCB Part #
C2165234
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+125℃ 1000hrs@125℃ 100uF 16V 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS