EDK477M016S9MAA
MFR.Part #
EDK477M016S9MAA
JLCPCB Part #
C3829491
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10.5mm 16V 2000hrs@85℃ 350mA@120Hz 470uF 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS