EDK476M035A9HAA
MFR.Part #
EDK476M035A9HAA
JLCPCB Part #
C2165049
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+85℃ 165mA@120Hz 2000hrs@85℃ 35V 47uF 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS