EDK476M016A9DAA
MFR.Part #
EDK476M016A9DAA
JLCPCB Part #
C5361232
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 47uF 5.65mm 56.25mA@10kHz 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS