EDK475M016A9BAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDK475M016A9BAA
JLCPCB Part #
C2164840
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 20mA@120Hz 4.7uF ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS