EDK336M100S9PAA
MFR.Part #
EDK336M100S9PAA
JLCPCB Part #
C2165602
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+85℃ 100V 2000hrs@85℃ 33uF 90mA@120Hz ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS