EDK336M035S9HAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDK336M035S9HAA
JLCPCB Part #
C1952676
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+85℃ 130mA@120Hz 2000hrs@85℃ 33uF 35V 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS