EDK227M6R3S9HAA
MFR.Part #
EDK227M6R3S9HAA
JLCPCB Part #
C6032585
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 220uF 235mA@120Hz 6.3V 6.3mm 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS