EDK227M016A9MAA
MFR.Part #
EDK227M016A9MAA
JLCPCB Part #
C2165244
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 220uF 280mA@120Hz ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS