EDH477M016S9PAA
MFR.Part #
EDH477M016S9PAA
JLCPCB Part #
C2165620
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 380mA@120Hz 470uF ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS