EDH476M250A9TAA
MFR.Part #
EDH476M250A9TAA
JLCPCB Part #
C2163592
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-25℃~+105℃ 16mm 17.5mm 2000hrs@105℃ 220mA@120Hz 250V 47uF ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS