EDH476M160A9TAA
MFR.Part #
EDH476M160A9TAA
JLCPCB Part #
C1650825
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-25℃~+105℃ 160V 2000hrs@105℃ 240mA@120Hz 47uF ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS