EDH476M050S9HAA
MFR.Part #
EDH476M050S9HAA
JLCPCB Part #
C1952407
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-40℃~+105℃ 110mA@120Hz 2000hrs@105℃ 47uF 50V ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS