EDH476M050A9MAA
MFR.Part #
EDH476M050A9MAA
JLCPCB Part #
C2165279
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10.5mm 2000hrs@105℃ 210mA@120Hz 47uF 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS