EDH475M250A9RAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDH475M250A9RAA
JLCPCB Part #
C1894591
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-25℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 250V 4.7uF 65mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS