EDH475M035A9BAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDH475M035A9BAA
JLCPCB Part #
C2165365
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 22mA@120Hz 35V 4.7uF ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS