EDH336M400S9TAA
MFR.Part #
EDH336M400S9TAA
JLCPCB Part #
C2274437
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-25℃~+105℃ 16mm 17.5mm 2000hrs@105℃ 33uF 400V 85mA@120Hz ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS