EDH336M160A9RAA
MFR.Part #
EDH336M160A9RAA
JLCPCB Part #
C2376259
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-25℃~+105℃ 12.5mm 14mm 160V 2000hrs@105℃ 33uF 95mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS