EDH336M063S9MAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDH336M063S9MAA
JLCPCB Part #
C2165227
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10.5mm 140mA@120Hz 2000hrs@105℃ 33uF 63V 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS