EDH335M250A9RAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDH335M250A9RAA
JLCPCB Part #
C2166199
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-25℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 250V 3.3uF 60mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS