EDH335M050S9BAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDH335M050S9BAA
JLCPCB Part #
C2164900
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 16mA@120Hz 2000hrs@105℃ 3.3uF 50V ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS