EDH228M016A9TAA
MFR.Part #
EDH228M016A9TAA
JLCPCB Part #
C2166701
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 2200uF 900mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS