EDH227M016S9MAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDH227M016S9MAA
JLCPCB Part #
C2165258
Package
SMD,D8xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 150mA@120Hz 16V 2000hrs@105℃ 220uF ±20% SMD,D8xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS