EDH227M010A9MAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDH227M010A9MAA
JLCPCB Part #
C2165253
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+105℃ 10.5mm 10V 2000hrs@105℃ 220uF 260mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS