EDH226M025A9DAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDH226M025A9DAA
JLCPCB Part #
C2164970
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 22uF 25V 28mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS