EDH158M035A9TAA
MFR.Part #
EDH158M035A9TAA
JLCPCB Part #
C2166604
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1500uF 16mm 17.5mm 1A@120Hz 2000hrs@105℃ 35V ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS