EDH157M063A9PAA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
EDH157M063A9PAA
JLCPCB Part #
C2165648
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-40℃~+105℃ 150uF 2000hrs@105℃ 360mA@120Hz 63V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS