EDH108M050A9TAA
MFR.Part #
EDH108M050A9TAA
JLCPCB Part #
C2164103
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000uF 16mm 17.5mm 2000hrs@105℃ 50V 800mA@120Hz ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS