DK337M035A9PAAKPLP
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
DK337M035A9PAAKPLP
JLCPCB Part #
C3829475
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10.5mm 10mm 2000hrs@85℃ 330uF 350mA@120Hz 35V ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD