DK227M035A9MAAKPLP
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
DK227M035A9MAAKPLP
JLCPCB Part #
C3829942
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10.5mm 2000hrs@85℃ 200mA@120Hz 220uF 35V 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD