CWR11MH475KC
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
CWR11MH475KC
JLCPCB Part #
C1954167
Package
2917
Description
-55℃~+125℃ 1.5Ω 35V 4.7uF ±10% 2917 Tantalum Capacitors