CWR09NC475KBA
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
CWR09NC475KBA
JLCPCB Part #
C1953916
Package
2915
Description
-55℃~+125℃ 1.5Ω 4.7uF 50V ±10% 2915 Tantalum Capacitors