C333C162JAG5TA7301
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
C333C162JAG5TA7301
JLCPCB Part #
C2272777
Package
Plugin,P=5.08mm
Description
1.6nF 250V 5.08mm C0G ±5% Plugin,P=5.08mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS