ALH82A241DF550
Extended
Manufacturer
KEMET
MFR.Part #
ALH82A241DF550
JLCPCB Part #
C5942759
Package
Plugin,D35xL50mm
Description
-40℃~+105℃ 10mm 2.26A@100Hz 240uF 3000hrs@105℃ 35mm 52mm 546mΩ@100Hz 550V ±20% Plugin,D35xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS